Як накрити смачний стіл на Різдво

Як накрити смачний стіл на Різдво

Різдвяна вечеря - це не стільки набір страв, скільки вікова традиція. Всього страв подають 12 - кожне для певного місяця. Воно має власний сакральний сенс, а рецепти приготування передавалися з покоління в покоління. За різдвяним столом повинна була збиратися родина в повному складі, кожен мав спробувати всі страви. Під час вечері учасникам трапези заборонялося вставати, пити узвар або воду, розмовляти. Подавала до столу дружина - мати сімейства. Зараз вимоги до проведення трапези не такі суворі, але чому б трохи не долучитися до давніх традицій і не провести час зі своєю родиною?

Як накрити смачний стіл на Різдво

Кутя - на чільному місці
Кутя - головна страва Святвечора. Її історія налічує більше 100 років, предки вважали, що початок трапези з неї є проявом турботи за душі покійних (коли людина їсть пшеничні зерна і медову воду, померлі теж відчувають радість і благодать). Рецептів куті існує дуже багато, головне, щоб у складі був мак і цільні пшеничні зерна.

Хліба
Хліб або пиріжки, калачі - теж важлива складова різдвяного столу. Хліб - це життя, урожай, існує також традиція запікати в нього символи багатства і удачі, захисників від зурочення. Тому в різдвяних стравах можна зустріти дрібні монетки, горох, часник. Вручну місити тісто необов'язково - можна скористатися хлебопічкой.

Як накрити смачний стіл на Різдво

Вінегрет і борщ
Холодний салат - різдвяна альтернатива звичайному гарніру - на столі повинен бути обов'язково. Найчастіше на різдвяний стіл ставлять вінегрет з картоплі, моркви, вареного буряка, капусти, огірків. Лук теж повинен бути в салаті обов'язково.

Зробіть борщ - кислий або з будь-якого іншого рецепту. Традиційне різдвяне блюдо складається з червоного буряка, квасу, грибного відвару, води. До речі, борщ може бути і пісним - без м'яса.

Як накрити смачний стіл на Різдво

Напої
Зваріть узвар або, простіше кажучи, компот. Напій із сухофруктів смачний, корисний, його не замінять соки і солодка газована вода. За основу беріть сушені груші, яблука або інші сухофрукти. Цукор додавайте на свій смак, можна обійтися і без нього.

А що ще?
Щоб зібрати набір з 12 страв, приготуйте соління, голубці, рибу, вареники, капусту з горохом, капусняк, печені яблука. Необов'язково робити ці страви у великих обсягах - буде досить скромних порцій, головне, щоб кожному члену сім'ї дісталося хоча б по ложечці. Бажаємо гарних свят!

Поділись новиною з друзями: