Що б там не говорили про шкоду курки, але бульйон з неї є одним з найулюбленіших більшістю людей перших страв. Про те, яке м'ясо слід використовувати, як домогтися повної прозорості рідини і надати їй апетитний зовнішній вигляд, читайте далі.
Смачно, корисно і красиво
Ароматний курячий бульйон - ідеальний варіант обіду в будь-який час року. Його можна вживати в їжу в самостійному вигляді або використовувати в якості основи для приготування супів. Блюдо дарує енергію і гарний настрій, ставить на ноги і є виключно корисним. Головне робити його p курку-несушки у віці від двох до чотирьох років. Якщо дотримуватися цього правила, бульйон завжди буде смачним, ароматним, а м'ясо не розвариться в «кашу». В ідеалі використовувати курку потрібно цілком, але якщо це неможливо або незручно, беріть будь-які частини, окрім грудки.
Під час варіння своєчасно прибирайте пінку, інакше рідина вийде каламутною. Сильне кипіння страві теж не на користь. Тривалість варіння супової курки-несушки становить 3 години. Відразу можна додати моркву, цибулю, селеру, інші овочі, кришкою каструлю не закривайте. Овочі після варіння бажано викинути - все одно вони не смачні і все цінне віддали бульйону.
Корисна порада. Апетитний відтінок бульйону можна додати, якщо додати в нього трохи лушпиння цибулі.
Ступінь готовності визначайте по відділенню м'яса від кісток - воно повинно відходити вільно. Воду час від часу підливайте. Через 3 години бульйон буде готовий - залишиться процідити його і подавати до столу або використовувати для варіння супу. Найчастіше курячі супчики варять з локшиною або дрібної пастою, картоплею, горошком, яйцем. Домашню локшину відварюють окремо, інакше борошно від неї зробить блюдо каламутним. Цінителям екзотики можуть сподобатися супи на бульйоні з гречаною кашею, рисовою локшиною, авокадо, сушеними водоростями.
Гурману на замітку
Здавалося б, що може бути простішим, ніж зварити бульйон - закинули м'ясо, відварити і готово. Але не все так просто:
- М'ясо обов'язково повинно бути з кістками - м'ясо додає першої страви поживність і аромат, а кістки міцності.
- Перед варінням курку промивають, ретельно видаляють жир, шкури прибирають.
- Води повинно бути не більше і не менше, ніж 2 літри на кілограм м'яса з кістками.
- Бульйон завжди вариться без кришки - інакше смак вийде не той.
- Чим більше кісток, тим довше час приготування страви.
- М'ясо потрібно класти тільки в холодну воду.
- Пінка робить рідину каламутною, тому знімати її потрібно обов'язково. Крім того, вона псує смак.
- На 1 кг м'яса більше 110 г овочів не беріть.
Ну а все інше - справа смаку і фантазії!