Чистота - запорука здоров'я, але тільки в тому випадку, якщо вона «чиста», а не «хімічна». Сучасні засоби побутової хімії містять велику кількість токсичних, шкідливих для здоров'я речовин. Алергіки відразу гостро реагують на контакт з ними проявом висипу, свербіння, сльозотечі, у інших людей реакція не настільки очевидна, але це ще не означає, що її немає. Про найнебезпечніші компоненти чистячих засобів і народні рецепти для заміни побутової хімії ви дізнаєтеся далі.
Увага - небезпечно!
Не вся магазинна побутова хімія однаково шкідлива - є токсичні формули, які завдають здоров'ю максимальної шкоди. Вони містять:
- Хлор - даний елемент негативно впливає на стан серця і судин, часто викликає алергічні реакції, анемію.
- ПАРи - поверхнево-активні речовини ефективно видаляють бруд і жир з поверхонь, що очищаються, а заодно і людської шкіри. Також, згідно з даними досліджень, ПАРи з плином часу викликають руйнування клітин мозку, нирок, легенів, печінки. Очисні споруди, існуючі на сьогоднішній день, з ними теж не справляються, тому завдається непоправна шкода навколишньому середовищу.
- Фосфати - дані компоненти підсилюють шкідливі якості поверхнево-активних речовин і прискорюють їх всмоктування кров'яної системою людини, можуть викликати генні мутації.
Тому всі розповіді про шкоду побутової хімії - це не «страшилки», а попередження, заклик звернути увагу. Якщо вам здається, що токсичні речовини не завдають вам ніякої дії, пам'ятайте - вони накопичуються в організмі, і негативні прояви можуть виникнути тільки через роки.
Народні засоби як заміна хімії
Крім різних порошків, гелів і інших засобів побутової хімії, можна використовувати і народні засоби. Найпопулярніші:
- Лимонна кислота - вона ефективно видаляє забруднення різного походження та іржу. Використовувати порошок можна в чистому вигляді або разом з сіллю. Лимонна кислота застосовується для очищення кранів, плит, раковин, дерев'яних дощок, непогано вона справляється і з відбілюванням тканин.
- Оцет - ще одна ефективна речовина для дезінфекції, видалення накипу, миття скла і дзеркал, кришталю, очищення парових прасок. Його мінус - різкий запах, але він перекривається доступною ціною і високою ефективністю.
- Сіль - відмінний природний дезінфектор і очищувач, який підходить практично для всіх типів поверхонь. Сіль можна використовувати будь-яку, але пам'ятайте, що її гострі частинки можуть залишати подряпини. Даний засіб ефективно справляється з жиром і підходить для миття посуду, витирання темного нальоту з тарілок і чашок.
- Харчова сода - видаляє бруд і жир, поглинає неприємні запахи, прибирає іржу. Суху соду використовують в тому числі для чищення м'яких меблів.
- Рослинна олія ідеально підходить для догляду за дерев'яними покриттями, чавунних сковорідок і казанків.
Так бути чи не бути магазинній побутовій хімії?
Відповідь на це питання кожна людина дає собі сам. Завжди читайте етикетку - краще вибирати ті засоби, в яких немає фосфатів, ПАРів, хлору. Використовуйте чистячі і миючі формули тільки в міру необхідності, для дитячих речей (в тому числі іграшок, пляшечок) купуйте спеціальну побутову хімію.