Хмільний солодовий напій люблять чоловіки і жінки з усіх куточків земної кулі. Купувати його можна в звичайних магазинах, спеціалізованих крамницях з «живим» продуктом або на невеликих «заводиках». Детальніше про останні далі.
У всьому світі мільйони шанувальників пива, хоча найкраще традиції пивоваріння розвинені саме в Європі. Тому музеями даного напою і пивоварнями нікого не здивувати. Є такі виробництва в Україні (наприклад, у Львові) та інших країнах. Хочете долучитися до культури пиття? В такому випадку читайте про найвідоміші місцях з приготування пива і відвідуйте по можливості.
Перший в нашому списку - ірландський музей Guinness Storehouse. Він знаходиться в місті Дублін і являє собою справжній парк розваг (ніяких нудних експозицій!). Тут ви зустрінете солодові пісочниці, інноваційний зал для дегустацій, критий пивний водоспад, храм пінти-станції і ще багато чого цікавого. Там же розташована власна пивоварня і бар з відмінними видами на місто.
Є свій центр пивоваріння і в Англії, причому він носить статус національного - The National Brewery Centre. Якщо ви плануєте поїздку до Великобританії і є справжнім поціновувачем пива, загляньте в Бартоні в будинок Bass Ale. У самобутньому англійському пивному музеї живуть коні, розміщується колекція старовинних машин і, звичайно, дегустаційний зал. Обов'язково спробуйте традиційне пиво країни ель.
Pilsner Urquell - найвідоміша чеська пивоварня в Плзні. Вона являє собою міні-містечко, в якому можна спокійно провести цілий день, насолоджуючись традиційними чеськими стравами, живою музикою і не менш живим місцевим пивом. Тут вам покажуть все - від вибору сировини до розливу продуктів по пляшках, дозволять спуститися в підземні тунелі.
На четвертому місці мюнхенський музей пива та Октоберфесту (Beer and Oktoberfest Museum). Він знаходиться прямо в центрі Мюнхена в одному з найстаріших особняків міста. У музеї ви дізнаєтеся історію баварського пивоваріння та ярмарки Октоберфест. На першому поверсі є паб, де можна спробувати найсвіжіше пиво з власної броварні закладу.
У Бельгії в місті Брюссель є своя пивоварня Кантильона і за сумісництвом музей Gueuze. В пивоварні роблять архаїчний старовинний стиль хмільного напою Lambic, який почали варити майже дві сотні років тому. Сам завод теж виглядає старинно і оснащений переважно ручними машинами, що створює особливу унікальну атмосферу.