Гранат - чим корисний Король фруктів?

Гранат - чим корисний Король фруктів?

Гранат - фрукт не тільки красивий, смачний, але і дуже корисний. Вирощують його в Азії, на Сході і в Південній Америці. Термін життя гранатового дерева становить близько 100 років, при нестачі сонця воно не цвіте. Плоди мають насичений червоний, іноді жовтий колір, їх діаметр становить 9-18 см.

Мультивітамінний комплекс
До складу ягідок граната входить цілий набір мінералів, вітамінів і мікроелемента, які потрібні для нормальної життєдіяльності. Основні вітаміни - Р, В і С. Дубильні компоненти добре протистоять кишковій паличці, дизентерійній, туберкульозній інфекції, виконують роль дезінфектора. Регулярне вживання граната в їжу сприяє зміцненню нервової системи, стінок судин, відновлення системи кровообігу в цілому. Насправді простіше сказати, кому гранат протипоказаний, тому що більшості людей він несе суцільну користь. Непогана альтернатива аптечним синтетичним вітамінним комплексам, чи не так?

Гранат - чим корисний Король фруктів?

Пару слів про сік
Кращий спосіб отримати необхідний набір вітамінів і поживних речовин з граната - це свіжовичавлений сік (правда, магазинні пастеризати не мають до нього ніякого відношення). Смак у напою кислий, присутні яскраво виражені в'яжучі нотки. Регулярне вживання соку сприяє виведенню токсинів, нормалізує роботу органів шлунково-кишкового тракту, підвищує гемоглобін і захисні сили організму. Тільки не перестарайтеся - концентрований напій є лікарським засобом, і якщо вживати його більше двох склянок в день, то можна собі тільки нашкодити.

Не викидайте шкірку
Виявляється, ягідки - не єдина їстівна частина граната. Використовувати для лікування різних захворювань можна і шкірки плодів:

  • Порошок з шкірки застосовується в лікуванні ентероколітів, подряпин, тріщин шкіри.
  • Відвар з шкірки можна приймати при застудах, як природний глистогінний засіб.
  • Розчин, приготовлений із застосуванням шкірок непогано справляється з лікуванням стоматитів, знижує кровоточивість ясен.

Перегородки плода додають в чай ​​- вважається, що такий напій відновлює нервову систему, заспокоює, лікує безсоння.

Гранат - чим корисний Король фруктів?

Запобіжні заходи
Незважаючи на всю натуральність і користь плодів граната, дотримуватися запобіжних заходів під час лікувальної або профілактичної терапії не зашкодить. Гранат не можна використовувати при хронічних захворюваннях шлунка, особливо виразках і підвищеній кислотності. Дітям до року природний еліксир не дають взагалі, до 7 років зазвичай розбавляють водою. Концентрований сік роз'їдає зубну емаль, тому не забувайте полоскати рот після такої вітамінотерапії. Під час вагітності напій також рекомендується розводити водою. Будьте здорові!

Поділись новиною з друзями: