Гранат - фрукт не тільки красивий, смачний, але і дуже корисний. Вирощують його в Азії, на Сході і в Південній Америці. Термін життя гранатового дерева становить близько 100 років, при нестачі сонця воно не цвіте. Плоди мають насичений червоний, іноді жовтий колір, їх діаметр становить 9-18 см.
Мультивітамінний комплекс
До складу ягідок граната входить цілий набір мінералів, вітамінів і мікроелемента, які потрібні для нормальної життєдіяльності. Основні вітаміни - Р, В і С. Дубильні компоненти добре протистоять кишковій паличці, дизентерійній, туберкульозній інфекції, виконують роль дезінфектора. Регулярне вживання граната в їжу сприяє зміцненню нервової системи, стінок судин, відновлення системи кровообігу в цілому. Насправді простіше сказати, кому гранат протипоказаний, тому що більшості людей він несе суцільну користь. Непогана альтернатива аптечним синтетичним вітамінним комплексам, чи не так?
Пару слів про сік
Кращий спосіб отримати необхідний набір вітамінів і поживних речовин з граната - це свіжовичавлений сік (правда, магазинні пастеризати не мають до нього ніякого відношення). Смак у напою кислий, присутні яскраво виражені в'яжучі нотки. Регулярне вживання соку сприяє виведенню токсинів, нормалізує роботу органів шлунково-кишкового тракту, підвищує гемоглобін і захисні сили організму. Тільки не перестарайтеся - концентрований напій є лікарським засобом, і якщо вживати його більше двох склянок в день, то можна собі тільки нашкодити.
Не викидайте шкірку
Виявляється, ягідки - не єдина їстівна частина граната. Використовувати для лікування різних захворювань можна і шкірки плодів:
- Порошок з шкірки застосовується в лікуванні ентероколітів, подряпин, тріщин шкіри.
- Відвар з шкірки можна приймати при застудах, як природний глистогінний засіб.
- Розчин, приготовлений із застосуванням шкірок непогано справляється з лікуванням стоматитів, знижує кровоточивість ясен.
Перегородки плода додають в чай - вважається, що такий напій відновлює нервову систему, заспокоює, лікує безсоння.
Запобіжні заходи
Незважаючи на всю натуральність і користь плодів граната, дотримуватися запобіжних заходів під час лікувальної або профілактичної терапії не зашкодить. Гранат не можна використовувати при хронічних захворюваннях шлунка, особливо виразках і підвищеній кислотності. Дітям до року природний еліксир не дають взагалі, до 7 років зазвичай розбавляють водою. Концентрований сік роз'їдає зубну емаль, тому не забувайте полоскати рот після такої вітамінотерапії. Під час вагітності напій також рекомендується розводити водою. Будьте здорові!