Здоровий спосіб життя - це модний тренд чи необхідність для будь-якої нормальної людини? І те і інше. Одне можна сказати точно - дієтичне харчування нікому не зашкодить, допоможе вилікувати хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, позбавитися від зайвої ваги і запобігти ожирінню в майбутньому. Головне розуміти, що є, і як вибирати тільки якісні продукти.
Що таке дієтичні страви
Дієтичні страви містять до 150 кКал на 100 г. Вони будуть корисні людям, що стежать за масою тіла, і страждають від ряду хронічних захворювань. Якщо ви перейдете на таке харчування в якості постійного, то зможете уникнути багатьох проблем зі здоров'ям.
Дієтичними не є такі продукти:
- жирні, калорійні;
- гострі, солоні, мариновані, копчені;
- борошняні (особливо з борошна першого сорту), випічка;
- фаст-фуд;
- майонез, соуси, цукор;
- ковбаса, жирні сорти м'яса, сало, оселедець;
- крохмалисті овочі.
Салати заправляти потрібно лимонним соком і рослинним маслом або йогуртом, з приправ вибирайте натуральні, що прискорюють обмін речовин (наприклад, суха гвоздика, коріандр, імбир). Про солодкі напої доведеться забути, про магазинні соки також.
Корисні сніданки
На дієтичний сніданок має припадати приблизно 30% калорійності добового раціону. Продукти - каші з круп, бобові, салати, свіжовичавлені соки, цільнозерновий хліб, висівки, мюслі, кисломолочні продукти і пророщені зерна. Як ви, напевно, вже зрозуміли, ніякої яєчні, каш швидкого приготування, бутербродів і напівфабрикатів в дієтичному сніданку не передбачено. А ось омлет, відварну курку, шматочок лаваша або апельсин ви собі дозволити можете.
Супи: основні варіанти
Дієтичні супи переважно вегетаріанські, але раз в тиждень дозволити собі м'ясний бульйон ви можете. Для приготування рибного бульйону беріть дрібну рибку або «відходи» з розрахунку 300 г на 1 л води. М'ясні і кісткові бульйони варять на грудних, тазових і трубчастих кісток - до 250 г на 1 л води.
Салати і соуси - що можна, а що ні
Дієтичне меню дозволяє вживати безліч салатів, правда, не всіх. Основні рецепти:
- морська, білокачанна капуста і огірки;
- морська капуста, яблука та моркву;
- кальмари;
- буряк і яблука;
- буряк і горошок;
- морква і яблука;
- помідори, огірки і зелений лук;
- збірні овочі.
Що стосується соусів, то покупні вам не підходять, але ви можете зробити підливу самостійно. Основні продукти - томати, молоко, сметана, овочевий або м'ясний бульйон (можна замінити водою), цукор, сіль, вершкове масло, пшеничне борошно.
А на десерт?
Якщо ви не можете відмовитися від солодощів, то і не робіть цього. Дієтичне меню допускає вживання мармеладу, зефіру, пастили, меду і сухофруктів. Гурмани можуть спробувати приготувати полуничний чізкейк, варення з гарбуза, яблучний крамбл, цукерки з мюслі і кураги. Ну а головними вашими напоями стануть проста вода, зелений чай без цукру, свіжовичавлений сік, кефір, компот і відвар шипшини. Погодьтеся, вибір досить великий!
Все необхідне для дотримання дієтичного харчування можна знайти на полицях нашого магазину, а багато хто з продуктів ще й за акційною ціною. Про діючі акції можна дізнатися в розділі "Новини та акції" або в групі в фейсбуці.